Aktuality

Pět osobností převzalo od senátora Zbyňka Linharta ocenění za přínos k rozvoji regionu České Švýcarsko – 2019

U příležitosti Dne Českého Švýcarska si v druhém ročníku „Ceny senátora za rozvoj Českého Švýcarska – 2019“ převzali ocenění starostka Srbské Kamenice Jitka Voglová, badatelka Natálie Belisová, Jitka Tůmová ze Spolku pod Studencem, hudební pedagog Miroslav Lošťák a Václav Hieke z Klubu českých turistů.

 

Zdravotnictví na Děčínsku

 • Lužická nemocnice Rumburk – odpovědi na nejčastější otázky
 • Práva pacientů (nejen) ze Šluknovského výběžku
 • Právo pojištěnce na místní dostupnost zdravotní péče
 • Ústavní stížnost
 • Dopis pro senátory
 • Vyjádření senátu
 •  

  Ocenění za přínos k udržitelnému rozvoji regionu Českého Švýcarska – 2019

  V roce 2018 jsem Vás poprvé vyzval k zasílaní nominací osobností, které se zasloužily o udržitelný rozvoj regionu Českého Švýcarska. Z desítek došlých návrhů jsem ocenil prvního ředitele Českého Švýcarska, o.p.s. Marka Mráze, ředitelku Zámku Děčín Iveta Krupičkovou, starostku obce Růžová Helenu Křížkovou, geodeta a badatele Karla Steina a emeritního středoškolského profesora Emila Tumu.

   

  Zbyněk Linhart ocenil 5 osobností za rozvoj Českého Švýcarska – 2018

  Zbyněk Linhart, senátor za volební obvod Děčín a předseda správní rady o.p.s. České Švýcarsko, ocenil za přínos k rozvoji Českého Švýcarska dlouholetou starostku obce, prvního ředitele destinační společnosti, ředitelku zámku, vlastivědného badatele i středoškolského profesora.

   

  Ocenění za přínos k udržitelnému rozvoji regionu Českého Švýcarska – 2018

  Zbyněk Linhart, senátor za volební obvod Děčín, předseda Výboru pro územní rozvoj, veřejnou správu a životní prostředí Senátu Parlamentu ČR a předseda správní rady Českého Švýcarska, o.p.s. se obrací na širokou veřejnost, aby mu zaslala návrhy na ocenění za přínos k udržitelnému rozvoji regionu Českého Švýcarska (území působnosti Destinačního fondu České Švýcarsko, senátní obvod Děčín).

   

  PETICE: Žádáme dostupnost kvalitních zdravotních služeb pro občany Šluknovského výběžku!

  Žádáme, aby Ústecký kraj, Všeobecná zdravotní pojišťovna a další pojišťovny a vláda ČR v rámci své kompetence ve vztahu ke zdraví a zdravotním službám občanům Ústeckého kraje zajistily dostupnost a kvalitu zdravotních služeb ve Šluknovském výběžku a začaly plnit zákony a Ústavu ČR v plném rozsahu a nadále nezhoršovaly už i tak nedostatečnou úroveň veřejných služeb na Šluknovsku!

  Petice ke stažení v PDF (podpisové listy) | Elektronická petice (Petice24.com)

   

  Pro aktuality pokračujte prosím kliknutím na tento odkaz.

   

  Zážitky v Českosaském Švýcarsku (2015/16)

  Prohlédněte a pročtěte čtvrté číslo magazínu Zážitky v Českosaském Švýcarsku – manuálu, kam se vydat, co určitě nevynechat, co nečekaného objevit, co zažít, kde se ubytovat, kde jíst.