Napište mi

Žijete v našem městě či regionu, nebo jste nás navštívili a máte podnět k tomu, co bychom měli změnit? Napište mi.

E-mail   linhart@krasnalipa.cz

Zbyněk Linhart - Krásná Lípa   https://www.facebook.com/linhart.krasnalipa

 

 

Zadavatel: STAN Zhotovitel: Zbyněk Linhart, Ondřej Hořeňovský, Radek Lekner
Provozovatel webu: Zbyněk Linhart, senátor, Krásná Lípa

6 komentářů u „Napište mi

 1. Ludek Krátký

  Dobrý den, posílám pro Vaši info přehled výdělků v EU a zda s tím jde něco dělat ? Na přidání Vám a parlamentních poslanců se peníze našly……..?

  Regiony NUTS 2 podle disponibilního příjmu na osobu:
  Region (stát)
  Průměrný roční příjem
  Inner London – West (Velká Británie) 37 900 eur
  Oberbayern (Německo) 24 200 eur
  Stuttgart (Německo) 22 900 eur
  Hamburg (Německo) 22 500 eur
  Tübingen (Německo) 21 900 eur
  Mittelfranken (Německo) 21 900 eur
  Nord-Est (Rumunsko) 6 900 eur
  Yuzhen tsentralen (Bulharsko) 6 600 eur
  Yugoiztochen (Bulharsko) 6 500 eur
  Severen tsentralen (Bulharsko) 6 300 eur
  Severozapaden (Bulharsko) 5 800 eur
  Mayotte (Francie) 4 900 eur

 2. Pavel Fryč

  Dobrý večer,

  zítra se bude hlasovat o návrhu zákona o rozšíření pravomocí Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), tak aby mohl kontrolovat i státní firmy a obce.

  1.000.000.000.000 Kč veřejných peněz proteče státem bez dostatečné kontroly. To se však může změnit, pokud senátoři zítra schválí rozšíření působnosti Nejvyššího kontrolního úřadu. Nejčastější protiargument a to četnost kontrol je naprosto lichý. Kontrola hrozí jednou za 120 let a to pouze v případě, že NKÚ nebude nic jiného kontrolovat jen obce.
  Stejná kontrolní instituce na Slovensku dostala od svazu obcí plaketu, jako poděkování za přispění k fungování samosprávy!

  Ve skutečnosti jde o dva sněmovní tisky – změnu Ústavy, která upravuje ústavně danou funkci NKÚ a “prováděcí zákon”, který zjednodušeně řečeno specifikuje detaily.

  Změnu ústavy schválila sněmovna už před 2 lety a Senát posléze veřejně vyhlásil, že o ní chce rozhodnout až společně s prováděcím zákonem. Novela tedy již 2 roky leží v senátu a právě proto, že jde o změnu Ústavy, je souhlas horní komory nutný (navíc kvalifikovanou většinou, tedy ⅗ přítomných senátorů).

  Tímto Vás prosím o sdělení názoru pane senátore, zda bude či nebude pro uvedenou novelu hlasovat.
  Velmi děkuji za odpověď.

  Bc. Pavel Fryč

 3. Pavel Vranka

  Dobrý den pane senátore,

  chtěl jsem Vás požádat, abyste se vážně zabýval výhradami, které odborná veřejnost dala dohromady k návrhu zákona o hazardních hrách. Jsem velmi znepokojen tím, že by mělo být pod záminkou regulace hazardu zasahováno do svobody internetu.

  Předem děkuji za Váš čas a přeji pěkný den

  Mgr. Pavel Vranka
  vranka@seznam.cz

 4. Lenka Vohryzková

  Dobrý den pane senátore,
  právě sleduji v televizi debatu o vězeňství.Zmiňují elektronické náramky,nic proti nim. Ale uvědomuje si někdo,že člověk v pracovní neschopnosti na tom je a bude hůř,než člověk ve výkonu trestu? Manžel byl po vážném úrazu nohy třičtvrtě roku doma,já nyní po operaci karpálních tunelů 3 měsíce,vycházky 3 hodiny dopoledne a 3 hodiny odpoledne a žádný lékař se s vámi nebaví. Tak je dáno předpisem.Prý.
  Za co jsme trestaní my?
  Takže trestanci budou mít větší volnost pohybu,než člověk nemocný? Neřeknu běžné nemoci,ale dlouhodobě nemocní po úrazech a operacích? Onklogičtí pacienti?
  Proč mají mít trestanci do večera volno? Cesta do práce,po práci nákup a šup domů.
  Myslím a doufám,že Vy,jako senátor,můžete taky tyto zákony připomínkovat a ovlivnit. Nynější stav je doopravdy vůči pacientům nespravedlivý.
  Děkuji za ,,vyslechnutí „.
  Lenka Vokryzková
  Krásná Lípa

 5. Květa Vebrová

  Dobrý den, přečetla jsem si Váš profil i upoutávky na město Krásná Lípa. Vzhledem k mému dřívějšímu povolání, které jsem v Děčíně, jako úřednice st. správy vykonávala, mnohokrát jsem navštěvovala šluknovský výběžek. Musím Vám nyní sdělit, že vaše město Krásná Lípa se hodně změnilo k lepšímu. Nedá se to srovnat s dřívější dobou. Je to správný vztyčný bod pro turistiku v NP České Švýcarsko, jako jsou i jiná místa. Mám k vám několik otázek, které Vám chci touto cestou položit….pochopila jsem dobře, že kandidujete do senátu r.2014 jen sám za sebe a ne za nějakou politickou stranu ??? A pokud kandidujete za nějakou politickou stranu, mohu prosím vědět za jakou ?????? Stále jako starostové podporujete TOP 09 ????? Všetečné otázky, že ???? Za to dlouhé období od r. 1989, jsem již přestala důvěřovat jakýmkoliv politic. stranám, je to smutné, já vím….. Moc Vám fandím, držím palce a omlouvám se za všetečné otázky. Děkuji Vám, že si najdete čas a odpovíte mi. Obyvatelka a bohužel předčasná důchodkyně z města Děčín, K. Vebrová, Dvořákova 12, Děčín II.

  1. Zbyněk Linhart Autor příspěvku

   Vážená paní Vebrová.
   Díky za pěkná slova i za otázky.
   Jsem nestraník a jako nečlen kandiduji za hnutí Starostové a nezávislí (STAN).
   Máte pravdu, že v celostátní politice spolupracuje hnutí STAN s TOP 09. Já ale nejsem členem ani jedné z těch stran, nejsem a nebyl jsem členem žádné politické strany.
   Kdybych se ke kandidatuře nechal přesvědčit dříve a měl bych čas na sbírání podpisů, kandidoval bych jako úplně nezávislý. Ale to už nešlo.
   Věřte ale, že členové Hnutí Starostové a nezávislí jsou alespoň nejblíže reálnému životu, dělají komunální politiku a jsou denně ve styku s lidmi a každodenními problémy.
   Proto jsem udělal výjimku a kandiduji za ně. Také jsem naštvaný na politiku a politické strany, ale volby do senátu umožňují volit v relativně malém volebním obvodě osobnosti, na které se dá alespoň trochu dohlédnout.
   Udělejte prosím i Vy výjimku a dejte mi prosím svůj hlas. A zkuste přesvědčit i své známé. Není důležité, kde je člověk členem a co slibuje. Důležité je, co za člověkem je, co dokázal a jak se chová. Má práce v Krásné Lípě a Českém Švýcarsku je mi důkazem.
   Děkuji.
   Zbyněk Linhart

Komentáře nejsou povoleny.